MojAndroid

Raňajky so Sundarom Pichaiom dnes okrem nového tabletu Nexus 7 II a Androidu 4.3 Jelly Bean priniesli aj predstavenie novinky z dielne spoločnosti Google – Chromecast. Ide o univerzálne príslušenstvo pre TV, ktoré vám umožní zdieľať multimediálny obsah s vašimi mobilnými zariadeniami.

chromecast-1

Chromecast je zariadenie malých rozmerov bežiace pod upravenou verziou Chrome OS, ktoré jednoducho pripojíte k vašej TV pomocou HDMI konektora. K elektrickej sieti ho pripojíte ako smartfón či tablet cez USB port a prístup na internet zvládne vďaka technológii Wi-Fi. Akonáhle je zariadenie pripojené, je pripravené na zdieľanie multimediálneho obsahu s vašim mobilným zariadením so systémom Android alebo iOS. Na zdieľanie bude slúžiť špeciálne tlačidlo, ktoré nájdete napríklad v aplikácii Netflix alebo YouTube. Pomocou neho si len vyberiete, v akej miestnosti chcete video prehrať a ostatné sa vykoná automaticky. Samozrejmosťou je podpora pre ovládanie zo smartfónov, tabletov alebo akýchkoľvek počítačov, ktoré máte pripojené k vašej domácej Wi-Fi sieti.

chromecast-4  chromecast-5

Veľkou výhodou Chromecastu je, že video alebo súbor nezobrazuje na veľkej obrazovke televízora priamo z mobilného zariadenia, ale z internetu. To znamená, že si cez smartfón pustíte film, avšak môžete bez problémov odísť z miestnosti alebo domu a video sa bude prehrávať ďalej. Nie je to však len video, čo Chromecast zvládne prehrať. Hravo si poradí s hudbou, obrázkami, či dokonca kartami z prehliadača Chrome. Tlačidlo Cast, s ktorým sa nová funkcia bude ovládať, môžu developeri vložiť do svojej aplikácie pomocou Google Cast SDK.

Čo je na zariadení Cast úplne najlepšie, je jeho cena. Tá sa totižto pohybuje na úrovni 35 USD, vďaka čomu sa zariadenie do niekoľkých chvíľ vypredalo z oficiálneho obchodu Google Play. Veríme však, že sa dostane aj na náš trh, kde by si podľa nášho názoru mohlo získať rovnako veľké množstvo fanúšikov, ako v zahraničí. Google bude zakúpené Chromecast posielať po 2. auguste.

Zdroj: AndroidPolice

24.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+