MojAndroid

Populárny webový prehliadač Google Chrome sa len nedávno dočkal “zjednodušeného režimu” Chrome Lite, no už teraz vývojári testujú ďalšie vylepšenie v oblasti využívania dátového pripojenia.

Stručne povedané ide o funkciu pre plánovanie sťahovania súborov. Ak sa táto funkcia dostane do ostrej verzie prehliadača, používatelia si budú môcť nastaviť, kedy sa má spustiť stiahnutie súborov, ktoré si takpovediac “nachystali do poradovníka”.

Dostupná na vyskúšanie

Na pripravovanú funkciu “stiahnuť neskôr” upozornil portál Techdows. Hoci je zatiaľ dostupných len pomerne málo podrobností, funkcie sa zjavne dočká webový prehliadač vo verzii pre Android. V najnovšej verzii prehliadača Chrome 86 z okruhu “Canary” má byť cez sekciu chrome://flags možné zapnúť experimentálny príznak “Enable Download Later”. Práve tým sa pripravovaná funkcia momentálne preberie k životu.

V praxi by to malo fungovať približne tak, že používateľ dostane na výber či chce súbor stiahnuť okamžite, až po pripojení k Wi-Fi, prípadne si bude môcť zvoliť priamo deň a hodinu, kedy sa má proces spustiť. Aspoň tomu nasvedčujú dostupné informácie a zverejnené screenshoty. Naplánované sťahovanie súborov sa má dať spravovať priamo cez tradičnú sekciu “Downloads”.

Oficiálny termín neznámy

Kedy presne bude novinka sprístupnená v ostrej verzii Google Chrome zatiaľ nie je známe. Ak testovanie prebehne hladko, tak by sme nemali čakať príliš dlho. V hre je však stále aj možnosť, že vývojári sa sprístupnenie funkcie rozhodnú odložiť na neskôr.

Náš tip
Prehliadanie internetu pomocou Google Chrome bude rýchlejšie
21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+