MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sa počet stiahnutí aplikácií z obchodu Play pohyboval maximálne v desiatkach miliónov a predstava celej miliardy stiahnutí sa zdala nereálna. Obrovský nárast počtu Android zariadení na trhu ale znamenal, že aj tento cieľ sa stal dosiahnuteľným. Teraz sme zaznamenali v poradí už 12. aplikáciu, ktorá dosiahla v obchode Play desaťciferné číslo pri počte stiahnutí. Touto aplikáciou sa stal populárny internetový prehliadač Google Chrome.

Stále tak platí, že v tomto elitnom zozname aplikácií sa nachádzajú tituly od Google a Facebooku a najbližšie prírastky do tejto rodiny budú zrejme tiež pochádzať z rovnakých dielní. Miliarda stiahnutí je aj v roku 2015 naozaj veľmi vysoké číslo a stále zostáva faktom, že väčšina týchto aplikácií je predinštalovaná na mnohých Android zariadeniach. V prípade prehliadaču Chrome je to iba čiastočná pravda. V súčasnosti je Chrome jediným predinštalovaným prehliadačom v čistom systéme Android a aj na niektorých Android zariadeniach. Vo väčšine prípadov ale nájdeme v zariadeniach aj prehliadače od výrobcu. Okrem toho, Chrome bol predstavený v roku 2012 ako bežná aplikácia, ktorú si užívatelia mohli stiahnuť z obchodu Play.

screen chrome

Prehliadač bol predinštalovaný až v systéme Android 4.1 Jelly Bean a ako prvé zariadenie fungujúce exkluzívne s týmto prehliadačom bol tablet Nexus 7. Až neskôr Google úplne prestal ponúkať svoj natívny prehliadač a Google sa stal štandardným riešením pre zariadenia z rodiny Nexus a aj mnohé iné tablety a smartfóny. Bez ohľadu na to je ale miliarda stiahnutí fantastickým úspechom. Čo myslíte, ktorá aplikácia bude 13. v tomto poradí?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

6.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+