MojAndroid

Pokiaľ používate stabilnú verziu prehliadača Google Chrome vo vašom smartfóne, o tejto funkcii možno ani netušíte. Google totiž už niekoľko mesiacov testuje presunutú lištu s URL na spodok obrazovky spolu s niekoľkými extra funkciami. V júni minulého roku sa táto funkcia objavila vo verzii Chrome Dev a krátko na to aj vo verzii Chrome Beta. Toto zobrazenie bolo praktické – pre ovládanie prehliadača nebolo potrebné načahovať sa k hornému rohu obrazovky. Teraz ale sa ale lišta presunula späť hore vo všetkých verziách prehliadača.

Zmena k horšiemu

Zaregistrovali sme to aj my v redakcii, no mysleli sme si, že ide o nejaký bug. Už sa nám to v minulosti stalo a po niekoľkých dňoch sa znovu zobrazila výzva na testovanie funkcie, ktorá presunie lištu dole. Teraz sa ale žiadna výzva nezobrazila a už poznáme aj dôvod. Funkcia je aktuálne v prehliadači vypnutá a platí to o všetkých jeho verziách – Beta, Dev aj Canary.

Nič nie je finálne

Chvíľu sa zdalo, že to znamená, že Google zrejme skončil s testovaním a do finálnej verzie prehliadača ju nikdy nenasadí. Krátko na to ale portál XDA objavil zmienku o novom zobrazení v prehliadači Crhome Canary. Nové zobrazenie malo doteraz označenie Chrome Home – okrem presunutia lišty pribudli aj nové funkcie vrátane feedu s novinkami po potiahnutí lišty nahor či rýchlejšieho prístupu k záložkám. V Chrome Canary sa ale teraz zobrazila funkcia Chrome Duplex, ktorá má ponúknuť “rozdelenú lištu”. Žiaľ, aktivácia tejto funkcie vo verzii Canary nič nerobí, a tak zatiaľ nevieme, čo presne sa pod týmto pojmom ukrýva. Samotná prítomnosť tejto funkcie v experimentálnych funkciách chrome://flags však navráva, že sa to už čoskoro dozvieme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+