MojAndroid

Google Chrome je v súčasnosti najpoužívanejším prehliadačom na svete. Má niekoľko výhod a predností, ktoré si užívatelia obľúbili. To ale neznamená, že Google je tiež najlepší vo všetkom. Napríklad v jednoduchom posúvaní sa na stránke, tzv. scrollovaní, boli konkurenčné riešenia lepšie. Teraz sa Google konečne rozhodol aplikovať tie štandardy a techniky, ktoré konkurencia používa už pomerne dlho.

Na mysli máme technológiu s názvom Pointer Events, ktorá bola v minulosti predstavená spoločnosťou Microsoft vo svojom prehliadači Internet Explorer. Google až doteraz používal technológiu Touch Events, ktorú používa Apple vo svojom prehliadači Safari. Medzi časom ale prehliadače Opera, Firefox a Internet Explorer implementovali novú technológiu, ktorá je užitočná najmä na zariadeniach, kde používate na navigáciu myš, ale aj dotykové gestá.

Google sa rozhodol implementovať novú technológiu aj na základe podnetov fanúšikov, ktorí sa dožadovali vylepšenia v tomto smere. Novinka sa ale dotkne aj klasických zariadení s Androidom, kde by mala prispieť k výrazne lepšiemu a plynulejšiemu pohybu po stránke. Takáto veľká zmena si ale vyžiada istý čas, kým sa dostane medzi užívateľov. Google bude novinku postupne skúšať v testovacích verziách svojho prehliadača a až keď vychytá všetky muchy, tak ju prinesie medzi všetkých užívateľov. Hoci ide o veľkú zmenu, Google vidí tento proces celkom optimisticky a predstavitelia spoločnosti aj vďaka priamej pomoci od inžinierov Microsoftu považujú za pravdepodobné, že novinka bude do prehliadača implementovaná bez akéhokoľvek zníženia výkonnosti.

Zdroj: Google via The Verge

26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+