MojAndroid

Google experimentuje s funkciou text-to-speech(text na zvuk) pre režim čítania na desktopovej verzii prehliadača Chrome. Informoval o tom uvádza TheVerge. Ide o veľmi zaujímavú funkciu, ktorú môžu využívať aj zrakovo znevýhodnení ľudia. Rovnako dokáže zefektívniť prácu všetkým používateľom, ktorí pracujú na viacerých veciach naraz.

Mohlo by vás zaujímať:

Údajne sa nachádza v Chrome Canary, najnovšej verzii Chrome, kde ju našiel používateľ siete X, s prezývkou @Leopeva64. Ak máte túto funkciu, môžete kliknúť na tlačidlo prehrávania v hornej časti článku, ktorý práve máte v režime čítania, aby vám Google prečítal text. Do tohto režimu sa dostanete po kliknutí na tri bodky v pravom hornom rohu aplikácie, potom ďalšie nástroje a následne zvolíte režim čítania.

Ten je zameraný najmä na prečítanie si informácií bez toho, aby ste boli rušení zbytočnými obrázkami, videami, či reklamami. Na základe zdieľaného videa má Google ešte čo robiť, pretože hlas je robotický a niektoré slová vyslovuje písmeno po písmene namiesto toho, aby slovo jednoducho prečítal. Tieto slová ale musia byť po anglicky, aby to databáza služby zvládala.

Google prichádza s touto funkciou neskoro

Microsoft Edge už ponúka robustnú funkciu text-to-speech vo svojom Immersive View pre webové stránky. Napriek tomu, ak Google nakoniec rozšíri túto novú funkciu text-to-speech pre širšie publikum, mohla by byť skvelou voľbou pre používateľov Chrome, ktorí uprednostňujú prijímanie informácií pomocou audia. Dúfajme len, že spoločnosť zlepší kvalitu zvuku, aby znela menej roboticky. Na Slovensko sa funkcia zatiaľ nedostala, a tiež funguje len v anglickom jazyku.

Náš tip
Facebook a Instagram chce vaše dáta využiť na trénovanie AI. Máte už len niekoľko dní, aby ste to Meta zakázali
17.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+