MojAndroid

Google oznámil, že postupne odstráni Chrome aplikácie zo všetkých platforiem okrem Chromebookov. Ešte tento rok Chrome aplikácie prestanú byť dostupné na iných platformách ako Chrome OS, pričom takto o rok už nebude Chrome Web Store zobrazovať už ani informácie o týchto aplikáciách. Začiatkom roku 2018 budú Chrome aplikácie definitívne odstránené z tohto online obchodu a dostupné budú len pre majiteľov Chromebookov.

Acer Chromebook R11-1

Náš tip
Acer Chromebook R11: Konvertibilný a lacný | RECENZIA

Google ale tvrdí, že nejde o žiadny “big deal”. Podľa ich štatistík dnes používa Chrome aplikácie na svojom počítači iba približne 1% používateľov, pričom väčšina Chrome aplikácií má totožnú alebo veľmi podobnú online verziu vo forme webstránky. Google nabáda developerov aj používateľov, aby svoje dáta čo najskôr presunuli na tieto online verzie ich obľúbených služieb.

Istý čas ponúkali Chrome aplikácie niečo, čo na webe nebolo dostupné, ako napríklad práca offline, posielanie notifikácií, či práca s pripojeným hardvérom. Developeri, ktorí môžu svoje aplikácie v plnej verzii presunúť na web nám môžu pomôcť s tvorbou nového API, aby sme zaplnili medzery, ktoré zostanú po Chrome aplikáciách.

Zdroj: TheVerge

20.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+