MojAndroid

Upozornenia v prehliadači Chrome by mali byť vo svojej podstate fajn, ale zrejme každý určite pociťuje tú jemnú frustráciu, keď otvorí novú web stránku a “vybehne” vám tam otravný banner vyžadujúci povoliť alebo zablokovať upozornenia. Samozrejme, vždy sa dá – pre každú webovú stránku individuálne – zakliknúť možnosť blokovania, avšak to skutočný problém nerieši. Pretože pri každej návšteve ďalšej novej stránky, ktorá podporuje Chrome upozornenia, vám vybehne pred oči vyskakovacie okienko.

Riešenie je pomerne jednoduché a pomôže vám úplne vypnúť tieto otravy. Stačí len zadať do URL riadka: chrome://settings/content/notifications a prepnúť možnosť “Ask before sending” na možnosť “Blocked”. Presne tak, ako je to možné vidieť na obrázku.

Chrome na Androide však funguje trošku inak, ale princíp je rovnaký. Je potreba prejsť do sekcie Nastavenia v prehliadači a prejsť dole na položku “Site Settings” v časti “Advanced”. Následne po kliknutí na “Notifications” urobíte presne to, čo v desktopovej verzii: prepnete možnosť “Ask before allowing to send notifications” na možnosť “Blocked”.

A je to! Chrome vás už s otravnými vyskakovacími oknami otravovať nebude.

25.4.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+