MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sa na internete objavilo video porovnávajúce výdrž batérie pri používaní rozličných prehliadačov. Google Chrome tu zaznamenal skutočne zlý výsledok a ani trochu nemohol konkurovať prehliadaču Edge. V tomto prípade sa ale jednalo o video, ktoré mala na starosti spoločnosť Microsoft. Tá takto vyzdvihla prednosti svojho prehliadača a ukázala slabiny konkurencie. Google ale teraz odpovedá vlastným videom, kde dokumentuje fantastický nárast úrovne optimalizácie.

Na videu sa neporovnáva s konkurenciou, ale proti sebe postavil prehliadač Chrome 46 z minulého roka s aktuálnou verziou Chrome 53. Výsledok si môžete pozrieť na videu nižšie.

Ako vidíte, Google skutočne fantasticky zapracoval na optimalizácii svojho prehliadaču. Treba ale znovu prízvukovať, že tento test je iný a tiež vyzdvihuje prednosti prehliadaču Chrome. V teste bolo totiž demonštrované iba prehrávanie videa, kým v predchádzajúcom teste výdrže sa bralo do úvahy reálnejšie používanie s načítavaním webových stránok. Stále ale ide o dôkaz toho, že ani Chrome nie je zlým prehliadačom a Google stále pracuje na jeho zlepšení.

Zdroj: Google Chrome (YouTube) via engadget

7.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+