MojAndroid

Dnes je taká doba, že naozaj všetko nájdete na internete. Využíva to čoraz viac najmä mladých ľudí, ktorí na Googli hľadajú aj to, čo by ostatných nikdy nenapadlo. A sú to aj citlivé témy týkajúce sa zdravia alebo chorôb. Uvedomuje si to aj Google, ktorý vyhlásil, že až 1% všetkých vyhľadávaní tvoria práve hľadania týkajúce sa symptómov nejakej choroby. Poviete si: “Jedno percento je nič,” no pri takom gigantovi, akým je Google, ide denne o milióny vyhľadávaní. A tak sa Google rozhodol, že ľuďom vyhľadávanie chorôb spojených s ich symptómami uľahčí.

Počnúc najbližšími dňami, keď sa opýtate Googlu niečo ohľadom symptómov bolesti hlavy na jednej strane, tak vám ukáže zoznam možných chorôb (napr. bolesť hlavy, migréna, chrípka a podobne). Aj pre všeobecné vyhľadávania symptómov, ako napríklad “bolesť hlavy”, vám Google bude vedieť zobraziť relevantné informácie týkajúce sa tejto choroby, domácej liečby či odporúčania pre návštevu lekára. Našim cieľom je, aby ste našli vo vyhľadávaní rýchlejšie a jednoduchšie potrebné informácie o chorobách, ktoré sú spojené s vašimi symptómami a začali hlbšie štúdium danej choroby alebo vyhľadali lekársku pomoc.

Google chce vyhľadávanie chorôb cez symptómy spustiť najprv na americkom trhu, no prisľúbil, že neskôr túto novinku uvedie aj v ďalších krajinách. Dôvodom je, že informácie o chorobách vypracovali doktori z Harvardu a Mayo Clinic, takže Google musí nájsť aj ďalších expertov, ktorí by vypracovali odborné stanoviská ku jednotlivým symptómom aj v iných častiach sveta. Predsa len, tak, ako sa líšia ľudia po celom svete, tak sa líšia aj choroby, ktoré sprevádzajú ich životy.

Zdroj: AndroidAuthority

21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+