MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla, že uľahčí život ľuďom v chatoch. S príchodom novej verzie aplikácie Chrome pre mobilné zariadenia sa pri kopírovaní URL už nebude zobrazovať celý komplikovaný riadok s webovou adresou. Pri vkladaní linku do chatu namiesto toho Chrome “odoberie” informácie na konci v podobe spleti znakov. Polovicu obrazovky vášho smartfónu tak už nebude zaberať odkaz na produkt, ktorý ste chceli s niekým zdieľať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Google Chrome začal blokovať reklamy. Ako to bude fungovať?

Treba však upresniť, že ak chcete niekomu poslať presný odkaz na nejakú službu či produkt s konkrétnou polohou na stránke, bude stále potrebné prilepiť celý odkaz. Aplikácia by mala skopírovanú URL skrátiť o dodatočné metadáta, ako napríklad to, keď kopírujete odkaz z nejakej ďalšej aplikácie. Pre používateľa na druhej strane chatu je táto informácia totiž, de facto, bezpredmetná. Novinka má dostupná v aktualizácii Chrome pre mobil v64.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+