MojAndroid

Po akvizícii aplikácie WhatsApp Facebookom začali po internete kolovať správy o tom, že o službu mal skôr záujem aj Google. Internetový gigant ponúkol Janovi Koumovi, ktorý je CEO WhatsApp-u, ponuku, ktorú by odmietol len málokto – 10 miliárd USD. Kaum však Google predvídateľne odmietol a včera svoj projekt predal modrému gigantovi za 16 miliárd dolárov, teda viac ako 1,5-násobok.

Náš tip
Facebook kupuje WhatsApp za 16 miliárd dolárov

facebookwhatsapp

WhatsApp je populárny komunikačný klient, ktorý každý mesiac využíva viac ako 450 miliónov používateľov. Facebook na čele s Markom Zuckerbergom však prehlásil, že chce svoje nové “dieťa” viesť rovnako ako Instagram, teda ako samostatnú aplikáciu bez ďalších zásahov. Používatelia tejto aplikácie sa preto nemusia báť dodatočných poplatkov alebo nutnosti nainštalovania Facebooku. Aj napriek tomu však očakávame, že sa v aplikácii WhatsApp niečo zmení, prípadne táto akvizícia pomôže Facebooku doladiť a vylepšiť jeho vlastný Messenger. Druhú teóriu potvrdzuje aj fakt, že Jan Koum bude od týchto dní zastávať dôležitú funkciu vo Facebooku. O ďalších zmenách a novinkách vás samozrejme budeme včas informovať.

Zdroj: TheVerge

21.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+