MojAndroid

Predbežné opatrenie sudkyne Lucy Kohovej, dočasne zastaviť predaj Google smartfónu Galaxy Nexus vyvolalo medzi priaznivcami Androidu nemalé znepokojenie.  Samsung sa proti rozhodnutiu odvolal, no súd jeho žiadosť zamietol a o osude vlajkovej lode Androidu rozhodne až ďalší súd. Google medzi tým pracuje na softvérovej aktualizácii, ktorá by pomohla obísť patentované hlasové vyhľadávanie od Apple.

OTA update má byť na všetkých smartfónoch Galaxy Nexus v USA dostupný už najbližších dňoch. Podľa hovorcu Google, prejde zmenami Google vyhľadávanie v Androide, ktoré bude zobrazovať výsledky len z webu. Majitelia telefónov tak po aktualizácii nebudú môcť vyhľadávať lokálne uložené dáta v telefóne, ako e-maily, SMS a iné. Tiež informoval o tom, že nové hlasové vyhľadávanie Google Now v Androide 4.1 Jelly Bean by malo byť už pred patentovými nárokmi Apple v bezpečí.

Jedným z dôsledkov rozhodnutia súdu  je aj zastavenie predaja Galaxy Nexusu v Google Play. Prípadní záujemcovia o kúpu tohto telefónu sa tak musia poobhliadnuť po alternatívnych možnostiach jeho kúpy.

Zdroj: androidpolice, phonearena

4.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+