MojAndroid

Asi poznáte situáciu, kedy ste na obchode Play hľadali nejaký titul a namiesto toho originálneho ste našli asi desiatky iných alternatív, ktoré sa na originál podobali nielen svojim názvom, ale aj výzorom a funkcionalitou. Klony, ktoré ťažia z populárnosti úspešnejších titulov, nie sú na Androide žiadnou novinkou. V poslednom období sa však výrazne rozšírili. Svoje o tom vedia napríklad autori hier Flappy Bird či Threes, ktorých klony sa na obchode Play objavili v hojnom počte. Autori klonov nielenže vykrádajú nápady a dlhé hodiny práce druhých vývojárov, ale pripravujú ich aj o financie, ktoré by potenciálne mohli viesť k ďalšiemu rozvoju hry, či vývojú tých nových. Google však plánuje s klonmi originálnych aplikácií a hier skoncovať.

Náš tip
HRY | Ficko Bird – koľko melónov dokážete ukradnúť?

Všetky existujúce aplikácie budú zaslané do databázy, kde Google bude skúmať ich zdrojový kód a dáta. Na základe rovnakých častí kódu, dát a súboru znakov Google ohodnotí každú novú aplikáciu nahranú do obchodu Play známkou “podobnosti”. Na základe nej sa rozhodne, či bude aplikácia do obchodu pripustená alebo nie. Je to logický krok, ktorý určite oceňujeme. Predsa len, na čo sú používateľom desiatky takmer rovnakých aplikácií, keď môže byť jedna alebo dve?

Zdroj: phonearena

7.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+