MojAndroid

Podľa poslednej správy spoločnosť Google zarobila za prvý kvartál roku 2012 10,65 miliardy dolárov a čistý zisk sa vyšplhal na úroveň 2,89 miliardy amerických dolárov. Okrem tejto informácie zaznelo zo zdrojov Google omnoho viac informácií.

Googel CEO Larry Page sa nechal počuť, že spoločnosť Google pripravuje sériu tabletov, ktoré by sa mohli cenovo priblížiť väčším masám používateľov, viac ako to bolo doteraz:

„Zaznamenali sme viacero úspechov lacných tabletov s Androidom. Možno nie s plnou verziou Androidu, ale úspech by naďalej mohli zaznamenávať tablety s Androidom na tomto segmente trhu, taktiež by by to mohli byť ďalšie lacnejšie výrobky. Je to oblasť, ktorá nás zaujíma, je pre nás dôležitá a určite sa na ňu zameriame.“  

Amazon je pre spoločnosť Google asi jedným z najväčších konkurentov na poli lacných Android zariadení v podobe tabletov. Jednoznačne Amazon tablety znížili hranicu vnímania cien tabletov v celosvetovom meradle a základom je práve Android, ale bez všetkých náznakov spoločnosti Google. Google sa tak zameria pravdepodobne na obdobné zariadenia, ktoré by boli vlajkovou loďou spoločnosti a mohol by to byť práve Nexus tablet.

Posledné „šumy“ práve o Nexus tablete hovoria, že by mohol byť uvoľnený práve v júli a v porovnaní s vyhlásením Larry Pagea by to tak naozaj mohlo byť. Takže mnohí fanúšikovia výpočtovej techniky si už sporia na ďalšie zariadenie v podobe lacného tabletu do svojich domácich výpočtových stredísk, vrátane mňa osobne.

Zdroj: Electronista

14.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+