MojAndroid

Spoločnosť Google sa pripravuje na to, že bude zrejme v priebehu najbližších pár týždňov čeliť rekordne najvyššej pokute EÚ. Google bol obvinený z obmedzenia prístupu do Obchodu Google Play, pokiaľ sa v zariadení nenachádza aj Google Search a prehliadač Chrome. Týmto činom porušili nariadenia EÚ, keďže zneužili svoje dominantné postavenie na trhu v oblasti softvéru smartfónov.

Pokuta sa údajne očakáva budúci mesiac, ale stále nie je jasná jej výška. Európska únia by mohla pokutovať spoločnosť Google až do výšky 11 miliárd dolárov, čo predstavuje 10% ročného obratu Alphabet (materská spoločnosť Google, pozn. red.). Je nepravdepodobné že by Google dostal pokutu až v takejto enormnej výške, avšak každá suma vyššia ako 2.7 miliardy dolárov by vytvorilo nový rekord.

Po roku opäť Google čelí obvineniu a pokute

Spoločnosť Google bola v minulom roku pokutovaná rekordnou sumou vo výške 2.7 miliardy dolárov, ktorú Európska komisia udelila za porušenie proti-monopolných zákonov. Komisia obvinila Google z nespravodlivej propagácie vlastných služieb vo výsledkoch vyhľadávania v ich vyhľadávacom nástroji.

Predchádzajúca pokuta neprinútila Google zmeniť svoj štýl biznisu, ale v tohtoročnom prípade to môže byť inak. Európska komisia môže prinútiť spoločnosť, aby zmenila svoje praktiky a sledovať ich tak, ako sledovali spoločnosť Microsoft v podobnom prípade.

11.6.2018
Zdroj: The verge
  • vlado

    tato veta hovori za vsetko… vlastne sluzby, vlastny nastroj a niekto vam tu bude sypat miliardove pokuty…

    Komisia obvinila Google z nespravodlivej propagácie vlastných služieb vo výsledkoch vyhľadávania v ich vyhľadávacom nástroji.

+