MojAndroid

To, že virtuálna realita vzbudzuje u ľudí veľký záujem, dokazuje aj najnovšie číslo predajnosti lacných VR okuliarov od Google. Ten od roku 2014, kedy ich uviedol na trh, dodal už viac ako 10 miliónov kusov.

Dnes je síce veľmi ťažké odhadnúť, či tieto čísla skutočne odzrkadľujú záujem používateľov mobilných technológií. Minimálne dva milióny kusov totižto svojim predplatiteľom poslal denník The New York Times, ktorý VR okuliare použil ako jednoduchý spôsob odmeňovania svojich čitateľov. Minimálne je ale dobré vedieť, koľko ich je asi tak v obehu. Samozrejme, Google Cardboard nie sú jedinými VR okuliarmi, ktoré môžete mať doslova za pár dolárov. V ponuke e-shopov nájdeme dnes desiatky najrôznejších VR headsetov, ktoré sa líšia nielen cenou, ale aj kvalitou konštrukčného vyhotovenia a optiky.

Dôležitosť virtuálnej reality si samozrejme uvedomujú aj iné veľké spoločnosti, ako Oculus alebo HTC. Vlastný VR headset ponúkajú aj viacerí výrobcovia smartfónov, vrátane Samsungu, LG, Lenova či spoločnosti Sony.

Náš tip
Samsung predstavil nové Gear VR s bezdrôtovým ovládačom | MWC 2017

Google sa vo svojej správe podelil aj o niekoľko ďalších štatistík. Z obchodu Play sa aplikácie pre Google Cardboard stiahli už viac ako 160 miliónkrát, pričom až 30 titulov má na svojom konte viac ako milión stiahnutí.

Zdroj: Google

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+