MojAndroid

Je to len pár dní, čo Google predstavil najnovšiu generáciu modelov z radu Pixel. Disponujú ešte lepšími fotoaparátmi, ktorých potenciál sa dá využiť práve v aplikácii Camera od Googlu. Ak by ste ako používateľ staršieho z Pixelov chceli vyskúšať, ako táto aplikácia funguje v praxi, vieme, ako na to.

Zatiaľ len pre Pixely, čakať však môžu aj ostatní

Nový Google Pixel 3 priniesol oproti svojmu predchodcovi ešte lepší fotoaparát nielen po stránke hardvéru, keďže vieme, že podstatnú úlohu zohráva aj softvér. Ten sa týka hlavne aplikácie Google Camera, ktorú sa nedávno podarilo vytiahnuť vo verzii 6.1 na stiahnutie aj pre ostatné Pixel smartfóny.

Nové Pixely prichádzajú na trh s ešte lepšími fotoaparátmi, ktorých funkcie sa však v aplikácii nenachádzajú
Nové Pixely prichádzajú na trh s ešte lepšími fotoaparátmi, ktorých funkcie sa však v aplikácii nenachádzajú

Bohužiaľ sa budete musieť zmieriť s tým, že niektoré skvelé funkcie z nových vlajkových lodí proste mať nebudete. Režimy Top Shot, Photobooth alebo Night Sight zostanú aj naďalej výsadou najlepších spomedzi telefónov Google.

Poteší nielen po stránke vzhľadu

O čom to teda je, ak nová verzia Google Camera nepodporuje funkcie z Pixelu 3? Napríklad o tom, že podporuje fotografie RAW. Nájdete to v “rozšírených” funkciách. Aj retušovanie tváre má odteraz viac možností a je možné nastaviť si jeho intenzitu.

Po stránke používateľského prostredia sa toho zmenilo tak akurát dosť. Pri fotení panorámy sa vám namiesto bodiek odteraz zobrazia šípky. Na prepínanie medzi režimami fotoaparátu stačí ručne scrollovať. V sekcii “More” (čiže “Viac”) nájdete aj Google Lens, AR Stickers či Photosphere. Ak si chcete novú aplikáciu nainštalovať, stiahnite si APK súbor z tohto odkazu. Ale zatiaľ pamätajte, že to funguje len na smartfónoch Google Pixel.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Pixel 3 a 3 XL vs konkurencia: Porovnanie veľkosti
Náš tip
Google Pixel 3 a 3 XL oficiálne: Nový hardvér, výrez v displeji a ešte lepší foťák
12.10.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+