MojAndroid

Obľúbená aplikácia Google Camera získala dnes aktualizáciu na verziu v2.1.042, ktorá pridáva možnosť snímať fotografie počas natáčania video záznamu. Táto funkcia nebola prítomná v pôvodnej verzii aplikácie Camera Google, no dnes ju už môžeme vidieť takmer vo všetkých alternatívach v obchode Google Play. Vytvoriť snímku počas natáčania videa je možné jednoducho ťuknutím na obrazovku.

Spomínaná možnosť má však ďaleko k dokonalosti. Aplikácia v podstate vytvára len snímku obrazovky počas nahrávania čo znamená, že jej kvalitu nie je možné porovnávať s bežnými fotografiami zo snímača. Možnosť fotografovať počas videa v plnom rozlíšení snímača ponúka len niekoľko smartfónov, medzi ktoré patria aj najnovšie vlajkové lode, ako Samsung Galaxy S5 alebo HTC One (M8).

Najnovšia verzia aplikácie Google Camera sa pomaly dostáva do obchodu Google Play, no v našej krajine v tejto chvíli nie je dostupná. Ak však túžite vyskúšať novú funkciu už teraz, vďaka portálu AndroidPolice si ju môžete stiahnuť prostredníctvom nižšie uvedených odkazov.

MD5: 73b52f6c4d1727c31c0115c980d8223b

 1. AndroidFileHost mirror
 2. ZippyShare mirror
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Johny350

  radšej keby sa dalo pozastaviť nahrávanie videa

  • M@t3j

   to teda by bolo pekne, skus napisat mail googlu, mozno ta vypocuju

 • Matúššš

  Aj s4 to vie :D

 • Palo

  Aj Xiaomi Mi2/S to vie s androidom 4.1.1.

 • Ja už začínam byť trochu poriadne mimo z Google vývoja: najprv som nepochopil (a aj nechápem) aký zmysel malo predstaviť prehliadač Chrome (keď z hľadiska výkonu bol pôvodný AOSP Browser oveľa rýchlejší [a veľa krát ešte aj dnes je], bol založený na webkite, podporoval Inverted colors, blabla, proste veľa vecí ktoré Chrome ešte dnes nemá) a teraz znovu vývoj kamery – objavovanie Ameriky po druhý, tretí atď. krát? (edit: btw., mam gnex momentálne s ICS a samozrejme Kamera aj sníma fotky počas nahrávania videa bez problémov)

 • karol karasek

  Na xperii T to mam, asi to nie je take aktualne.

+