MojAndroid

Google sa snaží stále prinášať novinky v oblasti internetových služieb a vyhľadávania. Podľa portálu Technology MIT Review, mobilné vyhľadávanie bude ešte o niečo dokonalejšie a to tak, že Google bude na základe štúdií, ktoré umožňujú vyhľadávanie cez Google, poskytovať výsledky, ktoré by vám inak nenapadlo hľadať.

Redaktor Tom Simone sa zúčastnil štúdie, počas ktorej bol osemkrát denne kontaktovaný na mobilnom zariadení po dobu troch dní spoločnosťou Google, aby odpovedal na rôzne otázky. Google sa pýtal také otázky ako: „Čo si chcel vedieť v poslednej dobe?“

Jon Wiley, vedúci oddelenia používateľských skúseností spoločnosti Google: „Dokonalý vyhľadávač vám poskytne presne to, čo potrebujete vedieť, presne v správnom okamihu , prípadne bez toho, aby ste o to museli žiadať.“

Bližšie informácie, samozrejme, neboli poskytnuté, ale dá sa predpokladať, že táto služba bude úzko súvisieť s vašou polohou, činnosťou  a na základe týchto informácií vám bude Google dodávať dodatočné informácie na základe inteligentného správania vyhľadávača a vďaka lokalizačným službám. Vieme si živo predstaviť túto funkciu implementovanú napríklad do Google Glass, keď prejdete okolo zaujímavej pamiatky, kde vám vyhľadávanie ponúkne informácie o pamiatke, históriu a prípadné ďalšie informácia, napríklad o otváracích hodinách a výške vstupného. No a všetko sa vám zobrazí na obrazovke okuliarov.

Zdroj: AndroidAuthority

29.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+