MojAndroid

Spoločnosť Google dnes okrem iných noviniek predstavila aj nový systém Brillo. Ten by mal tvoriť základ pre zariadenia Internetu vecí, keďže v tejto oblasti je zatiaľ medzi výrobcami veľký chaos. Tak, ako v minulom roku priniesol Google operačný systém pre nositeľné zariadenia, sa teraz internetový gigant snaží zjednotiť výrobcov v ďalšom perspektívnom odvetví technológií.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Operačný systém by mal prísť vo forme vývojárskej preview verzie niekedy v treťom štvrťroku tohto roku. Systém by mal umožniť najrôznejším zariadeniam pripojenie k Wi-Fi, Bluetooth Low Energy a sprístupniť by mal aj ďalšie funkcie typické pre zariadenia so systémom Android. Od tohto systému je Brillo aj odvodený, no ponúka iba tie najzákladnejšie funkcie. Niekedy na konci roku by mala byť predstavená aj novinka Weave, čo je jednotný komunikačný jazyk pre mobilné zariadenia a zariadenia Internetu vecí. Google nepriniesol žiadne informácie o vlastných zariadeniach podporujúce túto iniciatívu a od kúpy spoločnosti, ktorá stojí za inteligentným termostatom Nest, sme veľa noviniek v tomto smere nepočuli. Je ale pravdepodobné, že s príchodom noviniek Brillo a Weave sa začnú objavovať novinky aj v tejto oblsati.

Zdroj: The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+