MojAndroid

Nie je absolútne žiadnym prekvapením, že sa Google zaujíma aj o Internet vecí ako celý technologický segment. Už v minulosti vyhľadávací gigant zverejnil informácie o systéme Brillo, ktorý je určený práve pre IoT zariadenia. Dnes sa však dozvedáme, že Brillo sa mení na Android Things a Google zverejnil aj prvú developerskú verziu tohto systému. Vývojári ju tak môžu prvýkrát verejne otestovať na svojich zariadeniach.

Android Things je operačný systém založený na Androide, ktorý ponúka zjednodušené a upravené prostredie pre fungovanie na akýchkoľvek zariadeniach pripojených do Internetu vecí. Ponúka podobné nástroje, ako vývojári využívajú v Android Studio, Google Play Services, či Google Cloud Platform. Na komunikáciu medzi zariadeniami sa využíva Google Weave protokol, ktorý v poslednej dobe získal aj kompatibilitu s Google Asistentom, novým reproduktorom s vlastnou inteligenciou. Protokol Weave dnes podporujú aj zariadenia “externých” spoločností, napríklad Philips Hue, či Samsung SmartThings. Honeywell, TP-Link, či Belkin už dnes pracujú na podpore tohto komunikačného protokolu.

driver-stack-android-things

Aktuálne je pre vývojárov dostupný OS Android Things s prednastavenými špecifikáciami pre Intel Edison, NXP Pico a Raspberry Pi 3. Hoci má systém stále niekoľko známych chýb a nedostatkov, je vhodný na počiatočný vývoj nových funkcií či vystavanie jednoduchej inteligentnej domácnosti. Viac si o Android Things môžete prečítať na oficiálnom webe Googlu.

Zdroj: AndroidDevelopers

14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+