MojAndroid

Ako je už všeobecne známe, Android Market sa premenoval na Google Play. Žiaľ, v dnešnom svete je veľmi veľa aktívnych podnikavcov, ktorí skupujú domény s rôznymi názvami, za účelom ich neskoršieho predaja spoločnostiam, ktoré o ne prejavia záujem a tieto domény potrebujú ku svojej činnosti. Google Play je však v tomto prípade ochranná známka, ktorá má prednostné právo na požívanie všeobecných produktov pod touto značkou, teda aj domény.

Terajším vlastníkom domény googleplay.com je Kristoffer Kullengren, ktorý bude čeliť zo strany spoločnosti Google nesmiernemu záujmu o svoju v najbližších týždňoch. Postaviť sa však na odpor takému gigantu, ako je Google, ktorý má množstvo právnikov, by mohlo byť zničujúce.

Google preto žiada spoločnosť ICANN o zaradenia domény googleplay.com do svojho portfólia na základe niekoľkých skutočností.

  1. doménové meno je identické alebo zameniteľné s ochrannou známkou, na ktorú má sťažovateľ právo
  2. vlastník nemá žiadne práva alebo oprávnené záujmy súvisiace s doménovým menom
  3. doménové meno bolo registrované a je používané v dobrej viere

Zdroj: TheNextWeb Foto: Google Play

12.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+