MojAndroid

Len nedávno sme vám písali o novom Oculus Rift headsete. Ide o zrejme najpopulárnejšie zariadenie určené na zobrazovanie virtuálnej reality a ako sa zdá, bude mať pomerne silných konkurentov. Svoje VR zariadenia už má HTC, Samsung a dokonca aj Google, ktorý sa na trhu doteraz snažil presadiť pomocou veľmi lacných, kartónových VR okuliarov. Tomu už však čoskoro bude koniec. Google totižto hľadá nových ľudí do oddelenia virtuálnej reality a chce vytvoriť nové VR zariadenie. Medzi ponúkanými pozíciami sa nachádza napríklad hardvérový inžinier, expert na VR kamerové systémy, či elektro-špecialista. 

Náš hardvérový tím pracuje na revolúcii toho, ako ľudia pracujú s ich hardvérom a hľadáme inžinierov, vďaka ktorým sa to môže stať realitou. Chceme nájsť nové cesty ako by ľudia mohli interagovať so zariadeniami a vytvoriť prirodzené, intuitívne prostredie s informáciami z celého sveta.

Google vytvoril samostatnú VR divíziu a na jej čelo dosadil pána s menom Clay Bavor, ktorý sa doteraz staral o Google Cardboard. Projekt kartónových okuliarov však Google nechce zanedbať. Chce iba vytvoriť nové zariadenie, ktoré by bolo viac konkurencieschopné v porovnaní s novými Oculus Rift alebo Samsung Gear VR. Google sa tak stane priamym konkurentom pre všetky spoločnosti vyrábajúce VR zariadenia.

Zdroj: TheVerge

26.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+