MojAndroid

Internetový gigant Google v spolupráci s Udacity sprístupnil bezplatný kurz programovania mobilných aplikácií pre Android. Kurz je nazvaný “Developing Android Apps: Android Fundamentals” a ponúka podrobný učebný plán a materiály k tomu, aby ste začali rozmýšľať ako Android vývojár a vytvorili svoju prvú Android aplikáciu. Kurz predpokladá základnú znalosť programovania a samozrejme anglického jazyka. Ak sa teda chystáte premeniť svoj skvelý nápad na reálnu Android appku, tento kurz vám určite pomôže v začiatkoch.

Avizovaný Android kurz je vedený Reto Meinerom, Danom Galpinom a Katherine Kuanovou, teda developermi z Googlu. Všetky materiály a videá sú dostupné zadarmo, pričom pre platiacich zákazníkov pripravilo Udacity osobnú spätnú odozvu priamo od vedúcich kurzu.

Google chce očividne vychovať viac developerov, ktorí sa budú podieľať na rozširovaní počtu aplikácií, ako aj samotného ekosystému. Android má tendenciu stať sa operačným systémom, ktorý bude poháňať všetko od smartfónov, až po práčky alebo termostaty. S príchodom nových produktov spadajúcich pod projekty Android auto, Android TV alebo Android Wear budú vznikať aj nové príležitosti presadiť svoje nápady. Možno je ten správny čas začať s vývojom pre Android aj pre vás.

Domovskú stránku kurzu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: google

16.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+