MojAndroid

Ak patríte medzi odborníkov na bezpečnosť softvéru, určite by ste mali skúsiť nájsť nejaké chyby v systéme Android. Ak sa vám to podarí, Google nebude váhať a odmení vás štedrou sumou. Program Android Security Rewards začal svoje fungovanie iba pred rokom, no doteraz vyplatil hackerom a bezpečnostným odborníkom 550 000 USD.

To je veľmi slušná suma a hoci bola rozdelená medzi viacerých vývojárov, každý z nich si veľmi pekne zarobil. Google doteraz odmenil 82 jednotlivcov s tým, že niektorí našli chýb viac. To znamená priemernú odmenu na úrovni 2 200 USD a každý vývojár zarobil v priemere 6 700 USD. Najlepší vývojár, @heisecode, odhalil neuveriteľných 26 bezpečnostných nedostatkov a zarobil $75,750. Niektorí z vývojárov dokonca odhalili bezpečnostné diery, ktoré sa neskôr stáli známymi a zasiahli veľké množstvo používateľov.

Okrem toho Google uviedol, že s programom chystá nejaké zmeny. Minimálna odmena pri odhalení skutočne veľkých nedostatkov stúpla z $30,000 na $50,000 a bežná odmena pri odhalení reálnych chýb stúpla z $3,000 na $4,000. Ak máte chuť a vedomosti, určite by ste mali tento program vyskúšať a okrem toho, že si môžete pekne zarobiť, môžete tiež pomôcť spraviť systém Android bezpečnejším.

Zdroj: Google via Android Central

17.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+