MojAndroid

Spoločnosť Google prednedávnom zverejnila informácie o novej novembrovej bezpečnostnej záplate a vieme, ktoré zariadenia sa jej dočkajú ako prvé. Nikoho však neprekvapí, že to budú väčšinou telefóny z vlastných radov. Aktualizácia prinesie hneď niekoľko bezpečnostných opráv.

Dôležité opravy

Novembrová záplata prinesie celkovo 17 opráv v operačnom systéme Android. Našťastie, Google predpokladá, že žiadna z týchto bezpečnostných dier nebola tak kritická na to, aby uškodila používateľovi. Aktualizácia bude dostupná najskôr na zariadeniach Pixel, a budú dostupné aj určité vylepšenia stability notifikácií pre Google Pixel 2 a Google Pixel 3, tak ako zlepšenie funkcie picture-in-picture. Máme však aj smutnú správu pre majiteľov modelov Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X – táto aktualizácia bude zrejme tá posledná, ktorú vaše zariadenie obdrží. Je tu však stále podpora neoficiálnou cestou, a to vďaka vývojárom rôznych Custom ROM.

Na stiahnutie sú aj súbory s celým firmvérom pre následovné modely:

Update je dostupný taktiež pre Essential Phone, ktorý prinesie aj podporu “Audio Adapter HD Module”.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Pixel 2 dostáva aktualizáciu prostredia fotoaparátu
Náš tip
Huawei Mate 20 Pro, Google Pixel 3 a ďalšie smartfóny sa dočkali podpory Google ARCore
Náš tip
Chrome zintenzívňuje boj proti podvodným reklamám – potrestá kompletné stránky
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
  • Tonky

    ja som na svojom OnePlus 6 našiel túto aktualizáciu už o 8:00AM 1.11. 😁👍

+