MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla predĺžiť bezpečnostnú podporu pre svoje smartfóny Google Nexus 5X a Google Nexus 6P. Informácie boli ticho zdieľané s používateľmi prostredníctvom stránky podpory spoločnosti Google, takže ide o pomerne oficiálne informácie.

Len bezpečnostná aktualizácia

Náš tip
RECENZIA | Nexus 5X: Hrdý nástupca legendy
Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Pôvodný plán pre smartfóny Nexus 6P a 5X bol prinášať bezpečnostnú aktualizáciu do septembra 2018. Teraz po predĺžení podpory bude finálny dátum november 2018. Používatelia týchto smartfónov tak majú ešte približne rok na to, aby sa rozhodli, aký bude ich ďalší smartfón.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Google Nexus 6P.

Netreba zabúdať, že ide “len” o bezpečnostnú aktualizáciu. Po stránke softvérovej aktualizácie systému Android stále platí, že pre tieto zariadenia bude konečná zastávka práve aktualizácia na systém Android Oreo. Google tak korešponduje so svojim rozhodnutím pre dvojročnú podporu svojich zariadení. Vo všeobecnosti však ide o pozitívnu informáciu pre používateľov týchto referenčných smartfónov spoločnosti Google.

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+