MojAndroid

Spoločnosť Google získala v posledných hodinách veľmi zaujímavý patent. Ako doplnok k autonónmym autám si Google nechal patentovať aj autonómne nákladiaky. Tie majú doručovať ľuďom tovar bez toho, aby v aute musel ktokoľvek sedieť. Korba nákladného auta má byť vyplnená boxami pre jednotlivé zásielky, ktoré si príjemca bude môcť prebrať po zadaní PIN kódu, hesla alebo po zaplatení platobnou kartou.

google-autonomny-nakladiak

Google si patent premyslel naozaj veľmi dobre. Automobil môže byť ovládaný smartfónom, PDA, notebookom, tabletom, počítačom, či dokonca televízorom, môže komunikovať cez Bluetooth aj NFC, a k internetu sa môže pripájať cez VPN, ale aj LAN, WAN a MAN siete. Autonómne Google nákladiaky majú byť konkurenciou pre lietajúce doručovateľské drony od Amazonu, či na iné automatizované doručovateľské zariadenia, ktoré aktuálne vyvíjajú spoločnosti po celom svete.

Náš tip
Google bude možno testovať svoje autonómne autá vo Veľkej Británii

Zdroj: TheVerge

10.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+