MojAndroid

Automatické prehrávanie videa má svoje svetlé, ale aj negatívne stránky. Na druhej strane sú rozhodne situácie, pri ktorých automatické prehrávanie videa privítate. Spoločnosť Google teraz prináša automatické prehrávanie videa do prostredia aplikácie pre vyhľadávanie a to konkrétne pre Android a tiež Chrome.

Mobilné dáta neohrozí

Nová funkcia však nebude dostupná vo všetkých výsledkoch vyhľadávania. Pôjde najmä o výsledky, kde sa nachádza zvýšené množstvo videí ako v prípade vyhľadávania návodov či recenzií. Spotreba dát je pri tejto funkcii skutočne dobrou otázkou. Spoločnosť Google túto situáciu riešila takým spôsobom, že ukážky videí zobrazí len v prípade Wi-Fi pripojenia. O vaše mobilné dáta sa tak našťastie obávať nemusíte.

Náš tip
Ako zdieľať všetky vaše fotografie s konkrétnou osobou cez Google Fotky | NÁVOD

Funkciu bude možné vypnúť v nastaveniach

Teraz nahradí miesto štandardnej miniatúry krátka ukážka z videa, ktorá bude spustená automaticky. Zatiaľ nebolo uvedené, či tieto ukážky budú zahŕňať aj audio stopu alebo pôjde len o vizualizáciu videa. Funkcia automatického prehrávania videa by sa mala rozšíriť v priebehu budúceho týždňa. Ak si túto funkciu neželáte, bude možné ju deaktivovať v nastaveniach aplikácie Google v sekcii “Video.”

Náš tip
Google Now prinesie novinku, ktorá nemusí potešiť všetkých používateľov

Páči sa vám nová funkcia automatického prehrávania videa? Máte ju dostupnú už na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

19.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+