MojAndroid

Google Creative Lab prišiel s ďalším zaujímavým experimentom, ktorý využíva strojové učenie k tomu, aby zdokonalil kresby používateľa. AutoDraw totižto dokáže aj z jednoduchých a nedokonalých skíc vytvoriť krajšie a na prvý pohľad dokonalejšie kresby. Dobrou správou je, že novinka funguje kdekoľvek vo webovom prehliadači, či už na počítači, tablete alebo v smartfóne.

Všetko sa odohráva na pozadí webovej aplikácie, ktorá pripomína jednoduché používateľské prostredie skicáru operačného systému Windows. Stačí ak na plochu nakreslíte hrubý nákres veci alebo predmetu a AutoDraw vám automaticky ponúkne profesionálne vyzerajúce alternatívy. Kliknutím na niektorý z návrhov sa vaša kresba v okamihu zmení. Pridávať potom môžete ďalšie texty a tvary, resp. môžete nechať jednotlivé časti nákresu vymaľovať farbami. Po skončení si hotové dielo môžete stiahnuť ako PNG súbor priamo do počítača.

AutoDraw vychádza z rovnakej technológie ako QuickDraw z minulého roka. Ten fungoval na podobnom princípe tak, že dokázal rozpoznať, čo sa nachádza na používateľom nakreslených kresbách. Ako to celé funguje Google predstavuje aj vo videu.

Zdroj: Google

 

 

12.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+