MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Google usilovne pracuje na zdokonaľovaní svojich autonómnych automobilov, ktoré nepotrebujú šoféra. Tieto autá mali už v máji tohto roku najazdených viac, ako 1,7 milióna kilometrov a internetový gigant stále vylepšuje technológiu stojacu za týmto úspechom. Teraz sa ale objavili nové dokumenty, ktoré naznačujú, že Google to so svojimi automobilmi myslí vážne, a to už poriadne dlho.

Ešte v roku 2011 bola založená spoločnosť Google Auto, ktorá mala stáť za testovaním vtedajšieho autonómneho modelu Lexus, ktorý Google používal v prvotných fázach vývoja svojho autonómneho systému. V roku 2014 sa však táto spoločnosť stala licencovaným výrobcom automobilov, aby mohla vyrábať prototypy svojich automobilov. Podľa všetkého sú tieto vyrobené automobily poháňané zadným náhonom, pričom každé zo zadných kolies má vlastný brzdový systém. Vozidlá majú elektrický motor s výkonom 20 – 30 kW a napájané sú Li-Ion batériou. Všetky takto vyrobené automobily má na svedomí firma Roush, ktorá je partnerom spoločnosti Google.

Spoločnosť Google Auto vedie Chris Urmson, ktorý je tiež projektovým lídrom pre autonómne autá od Google. Zdá sa teda, že spoločnosť Google mala so svojimi automobilmi veľké plány už veľmi dávno a nemôžeme sa čudovať, že do ich zdokonaľovania venovala toľko času a prostriedkov.

Zdroj: The Guardian via Android Central

4.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+