MojAndroid

Tak ako sme avizovali, Google začal opäť jazdiť na slovenských cestách so špeciálnymi Street View autami, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google (mapy.google.sk). Fotografovať sa však budú aj ďalšie významné lokality a krásy Slovenska, ktoré ešte doteraz neboli zaznamenané. Street View autá navštívia niekoľko desiatok slovenských miest a obcí, od Bratislavy až po Humenné. Na oficiálnych stránkach služby si môžete pozrieť kde sa nachádzajú.

Špecializovaný web, ktorý informuje o všetkom, čo sa deje v zákulisí služby Street View môžete navštíviť kliknutím na tento odkaz. Nájdete tu informácie o Google automobile, o spôsobe vytvárania panoramatických fotografii alebo tiež odporúčania na zaujímavé miesta, ktoré môžete prostredníctvom služby navštíviť. Okrem toho si však môžete pozrieť aj kde na Slovensku sa Street View autá nachádzajú. Stačí kliknúť na odkaz “Zistite, kde momentálne jazdíme” a z ponuky vybrať Slovensko. V čase písania článku sa automobily nachádzali v Bratislave a Michalovciach.

slovensko streetview

Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnej dobe k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta, vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google.

Ak ste Google autá už niekde zazreli, dajte nám vedieť dole v komentároch.

Google Street View-1
Google autá sme si boli pozrieť aj naživo

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+