MojAndroid

Spoločnosť Google pripravuje nový softvér do auta v spolupráci s automobilkami Audi a Volvo. Na rozdiel od funkcionalít Android Auto, kde prevažnú časť tvoria funkcie prenesené zo smartfónu, v tomto prípade má ísť o plnohodnotné a nezávislé riešenie umiestnené vo vozidle od výroby.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Na blogu spoločnosti Google sa už nachádzajú fotky, ktoré potvrdzujú spoluprácu na novom prostredí s automobilkami Audi či Volvo. Otázkou ostáva, nakoľko upravený bude nakoniec samotný softvér v modeloch od značiek Audi a Volvo. Nová technológia má podporovať funkcie zo systému Android auto, ale prinesie aj ďalšie, ktoré budú fungovať plnohodnotne aj bez pripojenia smartfónu. Môže ísť o komfortnejšie a miestami aj praktickejšie využívanie nových funkcií.

Náš tip
Až 8 nových automobilov Renault získava podporu systému Android Auto

Koncepty tejto technológie boli uvedené už na minuloročnej konferencii Google I/O. Softvér od spoločnosti Google bol uvedený v testovacej verzii na automobile Maserati. Ďalšie informácie o danom projekte však zverejnené neboli. Výstava CES priniesla síce spoluprácu spoločností Chrysler a Google, no technológia ostala zatiaľ stále v štádiu príprav. Veľmi pravdepodobným scenárom je však predstavenie novej technológie a tiež spolupráce s automobilkami na tohtoročnej konferencii Google I/O.

Zdroj: androidpolice

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+