MojAndroid

Spoločnosť Google rozširuje svojho inteligentného asistenta novým spôsobom. Vďaka zverejneniu novej súpravy SDK súboru môže uľahčiť vývojárom hardvéru zapracovať Google Asistenta do svojich projektov. Týmto krokom nemusí vzniknúť len nespočetne veľa klonov prostredia Google Home, môže to naopak posilniť prítomnosť Google Asistenta v širšom spektre zariadení.

Náš tip
Nainštalujte si Google Assistant-a manuálne. Vieme, ako na to!

Pomocou SDK balíka môžu vývojári navrhnúť hardvér, ktorý môže obsahovať hlasové príkazy a potom vykonávať akcie pomocou Google Asistenta. Vývojári tak nemusia hľadať vlastné riešenia, ale priamo využiť inteligentného asistenta s funkciami a podporu od Googlu. Rozširuje sa tu tiež priestor pre začlenenie Google Asistenta do rôznorodých produktov inteligentnej domácnosti.

Inteligentný asistent dokáže analyzovať celé frázy alebo vety. Môže tiež poskytnúť plnohodnotné prečítanie textu a odvodiť rôzne závery na základe toho, čo bolo povedané. Súprava SDK súborov je už teraz dostupná na oficiálnych stránkach developers.google.com.

Zdroj: androidcentral

29.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+