MojAndroid

Ako viete, Apple s uvedením jeho nového smartfónu iPhone 4S urobil veľké haló s jeho novou technológiou rozpoznávania a spracovania hlasu, hlasovou asistentkou Siri. Google už dávnejšie využíval vlastné ovládanie hlasom, Google Voice Actions, ktorému však chýba kus inteligencie Siri. Od jej vydania  tak Google pracuje na vlastnom projekte s názvom Majel, ktorý by mal hlasovej asistentke od Apple konkurovať.

Portálu TechCrunch sa ohľadom nového projektu podarilo získať niektoré nové  informácie. Projekt Majel sa má volať jednoducho Google Assistant a údajne ho vyvíja rovnaký tím, ktorý stojí aj za operačným systémom Android. Tiež sa povráva, že Google po spustení novej služby sprístupní túto technológiu pre všetkých ako open source, čo umožní developerom vytvárať nové aplikácie, ktoré budú plne využívať potenciál novej technológie rozpoznávania hlasu.

Google Assistant sa v našich telefónoch podľa zdrojov neobjaví skôr ako koncom tohto roka, no prvé ukážky funkcií by mohli byť prezentované už na tohtoročnom Google I/O.

Zdroj: androidcommunity.com

5.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+