MojAndroid

Google Assistant si našiel svoje miesto na množstve zariadení. Oficiálne je k dispozícii na Android smartfónoch s operačným systémom Android 6.0 a vyšším, na Android TV, Chrome OS či na Pixelbookoch. Jeho podpora nechýba ani v rôznych infotainment systémoch v autách a dokonca aj v iOS. Zaujímavosťou však je, že z kola sú vynechané Android tablety. Tomuto bližšie nekomentovanému kroku od Googlu však bude čoskoro koniec.

Náš tip
Predaj tabletov naďalej klesá, hovoria prieskumy IDC

Vyhľadávací gigant sa rozhodol, že Asistenta sprístupní aj pre majiteľov tabletov. Najnovšia beta verzia aplikácie Google zobrazuje v rámci ikon a popise dostupnosti už aj tablet. Domnievame sa, že to naznačuje, že Google Asistent mieri už aj do týchto zariadení.

Treba však poznamenať, že v beta verzii aplikácia ešte oficiálne neponúka samotné služby Google Asistenta. Všetko naznačujú zatiaľ len zmieňované ikony. Vďaka tomu sa však predpokladá, že v blízkej dobe by Asistent mohol byť už na tabletoch dostupný. Uvidíme, kedy si tu nájde svoje mieto.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+