MojAndroid

Americký gigant Google pred časom oznámil, že po sociálnej službe Google+ plánuje zrušiť aj komunikačnú službu Google Allo a pretransformovať Hangouts. Namiesto nich sa bude sústrediť na aplikáciu Správy (Messages) a Google Duo. V najbližšom čase by kvôli tomu malo pribudnúť do aplikácie Správy viacero nových funkcií. Jednou z nich bude aj podpora pre Google Asistenta. Bohužiaľ, zatiaľ len v anglickom jazyku.

Pokiaľ používateľ využíva Google Asistenta, tak preňho bude mať v aplikácii špeciálne tlačítko. Po stlačení mu bude môcť položiť otázku a odpoveď sa objaví priamo v kolónke pre písaní text. Google Asistent by mal tiež analyzovať a dávať návrhy k prijatému textu. Keď príde správa s otázkou, či chce ísť používateľ do reštaurácie, Asistent môže navrhnúť ako odpoveď emoji ikonku pizze s odpoveďou Yes alebo dať návrh vyhľadať najbližšie reštaurácie. Samozrejmosťou je prevod textu na reč a opačne. Novinka môže vyvolávať aj kontroverzie, pretože aplikácia Správy je určená pre posielanie SMS, MMS a RCS správ a používateľ môže mať obavy z posielania osobných informácií na servery Googlu. Spoločnosť Google to ale odmieta a ubezpečuje, že k narušeniu súkromia nedôjde. Potvrdila aj to, že Google Asistent sa má objaviť na smartfónoch so systémom KaiOS (Reliance JioPhone a JioPhone 2).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google ruší webovú stránku Google Fit
27.2.2019
Zdroj: GadgetsNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+