MojAndroid

Téma inteligentných asistentov bola niekedy na našej stránke veľmi často spomínanou. Išlo o obdobie, kedy títo asistenti zažili prelom v tom, na čo všetko vedeli reagovať pri komunikácii s koncovým používateľom.

Teraz, kedy je napríklad taký Google Asistent už takmer samozrejmosťou, je potrebné ho dolaďovať až k pomyselnej dokonalosti. Dobrým základom je to, aby vedel z internetu čerpať čo najviac informácií, pre čo najlepšiu možnú odpoveď na otázky používateľa jeho služieb.

AMP je skvelým riešením pre inteligentného asistenta a pre Smart Display

Google AMP je jednoduchý spôsob zobrazenia článkov s rôznymi správami. Práve z AMP (Accelerated Mobile Pages) by mohol Google Asistent rýchlo čerpať najrôznejšie druhy informácií, ktoré človek požaduje.

Navyše, vďaka optimalizácii týchto webov pre mobilné telefóny sa stránka načíta rýchlo, a tým pádom môže asistent pracovať efektívnejšie. Reč je však o zariadeniach Google Assistant Smart Display, čo je jednoduchá obrazovka, ktorá poskytuje variáciu informácií na používateľské požiadavky.

Integrácia AMP do týchto šikovných pomocníkov podľa webu TheVerge má prebehnúť ešte počas tohtoročného letného obdobia. Ďalej sa Smart Display dočká aj nových nástrojov, určených pre vývojárov.

Tí tak budú môcť integrovať nové hlasové funkcie, ktoré sa určite do tak komplexného zariadenia budú hodiť. Mimochodom, na záver by sme radi vyzdvihli aj zaujímavosť, ktorá hovorí, že na svete je až pol miliardy ľudí, ktorí aspoň raz za mesiac použijú Google.

Google využívajú milióny ľudí

Práve kvôli týmto používateľom sa americký gigant snaží uľahčiť a výrazne zjednodušiť používanie tohto svetovo najznámejšieho, vyhľadávacieho nástroja.

Kto vie, či sa zmeny nedotknú aj nám známeho asistenta, ktorého môžeme veľmi jednoduchými spôsobmi vyvolať na našich smartfónoch. Rýchlosť a stabilita sú predsa jednými z kľúčových vlastností správe fungujúceho softvéru.

Mimochodom, používate nejakého inteligentného asistenta? Áno, tak ktorého? Veríte starému dobrému Google Asistentovi, alebo máte nejakú inú alternatívu? Napíšte nám dolu do komentárov pod článok.

24.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+