MojAndroid

Spoločnosť Google vlastní aktuálne jedného z najpopulárnejších inteligentných asistentov. Google Asistent nájde využitie ako vo vašich smartfónoch či tabletoch, tak aj v inteligentnej domácnosti a ďalších prepojených zariadeniach. Teraz chce byť k vám ešte bližšie. Nová aktualizácia ponúkne aj prehľad vášho dňa.

Náš tip
Nová synchronizácia uložených platobných kariet s Google Pay
Náš tip
Aplikácia telefónu od Google odfiltruje nevyžiadané hovory

Google Asistent a prehľad vášho dňa

Práve Google sa snaží o to, aby bol ich inteligentný asistent o čosi viac proaktívny a pomáhal používateľom zorientovať sa aj v náročnom pracovnom dni plnom stretnutí a iných aktivít. Novinkou bude hneď po otvorení aplikácie Google Asistent akýsi prehľad vášho dňa, ktorý bude poskladaný na základe vašej polohy, času v priebehu dňa a posledných interakcií s inteligentným asistentom.

Zoznam by mal zahŕňať napríklad čas cestovania na základe miesta vášho nasledujúceho stretnutia a dopravnej situácie. Z ďalších informácií budú k dispozícii rezervácie v reštauráciách, kinách, upozornenie na vyplatenie účtov či informácia o balíkoch, ktoré sú na ceste k vám. Ak chcete, aby ste mali tieto informácie stále pred očami, je možné aj zapnúť upozornenia. Ak tak urobíte, aplikácia vás upozorní napríklad na meškanie vášho letu alebo oznámi prichádzajúci balík.

Google chce takisto naďalej pridávať obsah do tejto sekcie inteligentného asistenta. V budúcnosti nebudú chýbať odporúčania na aktivity, ktoré by vás vo vašom okolí mohli zaujať, poteší tiež prepojenie na vaše zoznamy či poznámky Google Keep a inšpiratívnymi môžu byť aj tipy vybudované na základe vami počúvaných podcastov či hudby.

Tvorca tvrdí, že nová aktualizácia by mala byť k dispozícii pre používateľov už v priebehu tohto týždňa. Aktualizácia dorazí na obe podporované mobilné platformy a tešiť sa na ňu tak môžu ako majitelia Android smartfónov, tak aj majitelia zariadení s operačným systémom iOS.

Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+