MojAndroid

Google Asistenta dnes nájdeme okrem mobilných telefónov aj v množstve hardvéru. Bohužiaľ, jeho globálnemu rozšíreniu na zahraničných trhoch bráni to, že podporuje zatiaľ len niekoľko jazykov. Google však samozrejme na jazykovej podpore Asistenta usilovne pracuje a Google Home sa tiež rozširuje do množstva krajín. Po uniknutí obrázku z prezentácie stretnutia na Digital News Initiative v Amsterdame to však vyzerá tak, že sa môžeme tešiť na veľké rozšírenie.

Uniknutý obrázok z prezentácie zverejnil na svojom profile na Twitteri Elger van der Wel a hoci nie je najostrejší, dá sa niečo vyčítať. Napríklad, že Google plánuje podporu pre 38 nových krajín a 17 nových jazykov v priebehu roka 2018. Spolu to bude činiť až 52 krajín s celkovým počtom 25 jazykov. Navyše, vyzerá to tak, že produkty Google Home a Home Minis boli už aj zaradené do ponuky holandského predajcu Cool Blue, čo tiež môže naznačovať podporu domáceho jazyka. Modré krajiny znamenajú podporu a Holandsko sa tam medzi nimi na uniknutej mape nachádza.

Okrem Holandska sa na podporu Google Home môžu tešiť aj iné európske krajiny, najmä na západe. Ďalšími nováčikmi zrejme budú Rusko, Saudská Arábia, niekoľko krajín juhovýchodnej Ázie, väčšina Južnej Ameriky a niektoré ďalšie krajiny. Slovensko sem zrejme zatiaľ nepatrí.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+