MojAndroid

Konferencia GDD (Google developerské dni) nikdy nepriťahovala takú pozornosť ako Google I/O. Vždy sa tam ale verejnosť dozvie pár noviniek zo zákulisia Google a chystaných vylepšení jeho služieb. Tentokrát sa GDD 2017 konali 5. – 6. septembra v poľskom Krakove a medzi predstavenými novinkami zaujmú aj tie, ktoré sa týkajú služby Google Asistent. Všetky novinky si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Lepšie porozumenie komplexnejším otázkam

Ako upozorňuje Behshad Behzadi na videu, Google asistent bude v blízkej dobe vedieť odpovedať na komplexnejšie otázky. Napríklad na otázku V ktorom filme Tom Cruise hral biliard a popritom tancoval? Google Asistent odpovie „Farba peňazí“ a podá krátky sumár filmu.

Integrácia s Google Translate

Google Asistent bude taktiež priamo previazaný s ďalšou službou, a to Google Translate. Po vete Be my german translator (buď môj nemecký prekladač), bude asistent automaticky prekladať  všetko čo používateľ povie do nemčiny až kým ho nestopne.

Nastavenie osobných preferencií

Medzi ďalšími novinkami je lepšie nastavenie osobných preferencii u Google Asistenta. Momentálne si používateľ môže nastaviť napríklad svoju adresu alebo obľúbený športový klub, ale od budúceho roku pribudnú komplexnejšie možnosti. Behshad Behzadi službe povie, že môže plávať v Curyšskom jezere len pri teplote nad 25 stupňov. Následne sa asistenta spýta, či si v ňom môže budúci víkend zaplávať. Odpoveď je nie, pretože teplota bude nízka.

Dávanie vecí do kontextu

Asistent si tiež bude dávať veci viac do kontextu aj z predošlých otázok. Keď Behshad povie, aby mu asistent zobrazil obrázok Thomasa, dostane zoznam najpopulárnejších vyhľadávaní. Následne si vypýta zoznam hráčov Bayernu Mníchov a zopakuje predošlú otázku. Z toho si asistent vydedukuje, že tou osobou je hráč Thomas Muller z Bayernu Mníchov.

Integrácia s Google Lens

Poslednou novinkou je integrácia s najnovšou službou Google Lens predstavenou na tohtoročnom Google I/O. S pomocou Google Asistenta a Google Lens si budete môcť napríklad vypýtať množstvo kalórií v jedle na ktoré zamierate fotoaparát.

zdroj: PhoneArena

12.9.2017

+