MojAndroid

Spoločnosť Google neustále pracuje na vývoji svojho hlasového asistenta. Ten sa stáva stále lepším a lepším. Funkcia “Picks for you” bude inteligentnejšia. Budete môcť jednoducho požiadať o rôzne miesta či nadchádzajúce udalosti, Google Asistent požiadavku spracuje a v návrhoch budete mať práve tie, ktoré by vás mohli najviac zaujímať. Informácie zbiera z vašej histórie vyhľadávaní, miest, po ktorých sa pohybujete a samozrejme vašich záujmov.

Návrhy priamo pre vás

Keď sa opýtate, čo by ste mali variť, ponúknuté vám budú jedlá, ktoré by vás reálne mohli zaujímať. Znovu na základe predošlých skúseností. Asistent sa učí celý čas, čo svoj smartfón používate a vďaka tomu môže vyhľadávanie prispôsobiť práve vašim potrebám. To znamená, že keď sedíte vedľa seba s kamarátom a svojim smartfónom dáte rovnakú otázku, odpoveď už rovnaká nebude. Každý dostane odporúčania, ktoré by mohli zaujímať práve jeho.

Ešte inteligentnejšie funkcie

Svojho Google Asistenta sa môžete napríklad opýtať aj to, aké je počasie tam, kde bývajú vaši rodičia. Pokiaľ máte v kontaktoch nastavenú ich adresu, Asistent vám presne odpovie. Požiadať môžete aj o zložitejšie veci, ako napríklad o pripomenutie, aby ste nezabudli kúpiť kvety na mamine narodeniny. Smartfón presne vie, čo od neho očakávate a udalosť automaticky v kalendári priradí k dňu narodenia vašej mamy.

Poslednou zaujímavou a zároveň aj praktickou novinkou bude možnosť nastavenia pripomienky pre ostatných členov rodiny. Asistenta môžete požiadať, aby pripomenul ostatným členom rodiny, že treba zaplatiť účty a podobne. My sa z týchto noviniek tešíme, avšak stále to má jeden podstatný háčik. Google Asistent nefunguje v slovenčine. Musíte ovládať jeden z podporovaných jazykov, medzi ktorými samozrejme nechýba angličtina či nemčina.

Náš tip
Android Q: Aké novinky prinesie nový operačný systém? | Google I/O 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+