MojAndroid

Spoločnosť Google pred časom na konferencii I/O 2018 oznámila, že Google Assistant je používaný na 500 miliónoch zariadení. Vyhľadávací gigant však teraz oznamuje, že jeho digitálny asistent dosiahne do konca januára tohto roka miliardovú hranicu. Táto informácia bola zverejnená po tom, ako spoločnosť Amazon odhalila, že predali viac ako 100 miliónov zariadení s Alexou.

Štvornásobné zvýšenie využitia Google Asistenta

Využitie Asistenta sa v priebehu roka zvýšilo až štvornásobne, čo určite súvisí s jeho celosvetovou expanziou. Jazykové schopnosti Asistenta sa v priebehu roka výrazne zlepšili, služba je momentálne k dispozícii takmer v 30 jazykoch a 80 krajinách (nárast z 8 jazykov a 14 krajín pred rokom). Google obohatil Asistenta o viacjazyčnú podporu, pričom Asistent teraz dokáže hovoriť viac ako jedným jazykom naraz. Asistent taktiež disponuje novými hlasmi, vrátane britského a austrálskeho prízvuku.

Google tiež poskytol informácie o predaji – milióny kusov zariadení z Google Home rodiny sa predali počas poslednej vianočnej sezóny. Google očakáva masívny, až 600-percentný nárast v kompatibilite s domácimi inteligentnými zariadeniami. Služba v súčasnosti podporuje takmer 10 000 zariadení od 1 600 značiek. Technologický svet čaká známa konferencia CES 2019 a Google vraj na nej odhalí “ešte viac spôsobov, ako vám Asistent môže pomáhať doma, v aute a na cestách”.

10.1.2019
Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+