MojAndroid

Nemusíte vlastniť zariadenie Pixel 2 od spoločnosti Google, aby ste získali váš vlastný vstavaný identifikátor hudby. Spoločnosť Google napokon poskytla Google Assistant-ovi možnosť súťažiť so spoločnosťou Shazam. Takže, ak budete nabudúce napríklad niekde v bare, zaujme vás perfektná pieseň hrajúca v pozadí a nikto nebude tušiť, čo je to zač, jednoducho len požiadate Assistant-a otázkou “What song is this?” (“Aká je to pieseň?”). Dostanete presnú odpoveď s názvom piesne a menom jej interpreta. V informačnej karte získate aj dodatočné informácie, kde sa dozviete aj názov albumu, dátum jej vydania a odkazy na Vyhľadávanie, YouTube, či Google Play. To, aby vám bolo uľahčené vypočuť si danú pieseň znovu.

Na Pixel 2 nepretržitá identifikácia hudby

Prostredníctvom najnovších Pixel zariadení Google debutuje s nepretržitou identifikáciou hudby, kde zariadenie môže porovnávať melódie s databázou obsahujúcou viac ako 10 000 populárnych piesní. Takto to prebieha lokálne na zariadení Pixel 2, no na iných je potrebné mať internetové pripojenie pre Assistant-a.

Žiaľ, táto funkcionalita nie je zatiaľ dostupná mimo USA a nie je ani isté, či v budúcnosti bude. Spoločnosť Google je zatiaľ len v tzv. medzištádiu “rozbehu” tejto funkcie, a preto treba priebežne kontrolovať, či bude prístupná aj mimo USA.

Zdroj: engadget

7.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+