MojAndroid

Na konferencii GDD 2017 bolo predstavených veľa vylepšení pre hlasového asistenta od Googlu. Podľa tvrdenia webu AndroidPolice by sa mal Google Asistent čoskoro dať vyvolať aj pomocou zvolania Hey Google.

Od roku 2013, respektíve od verzie Android OS 4.4 KitKat, sa hlavový asistent od Googlu vyvoláva pomocou spojenia Ok Google. S príchodom domáceho systému Google Home sa uňho objavila možnosť využívať aj Hey Google. Podľa posledných informácií by táto možnosť mala pribudnúť aj na Android telefóny. Aspoň to píše Rita El Khoury z AndroidPolice, u ktorej toto zvolanie fungovalo na Samsung Galaxy S7 Edge. Naopak, Williams Pelegrin z Android Authority hlási nefunkčnosť na Galaxy S8 Plus a Pixel XL. Podľa tweetu Logana Jonesa je potrebné v nastaveniach toto spojenie najprv s Google Asistentom natrénovať.

Zdroj: AndroidAuthority

23.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+