MojAndroid

Spoločnosť Google má vo svojom portfóliu množstvo produktov. Nejedná sa len o internetové a cloudové služby ako Google vyhľadávanie, Gmail, Youtube, Google Drive alebo hardvér ako sú nové pixely, ale aj platobný systém Google Pay alebo hlasový asistent Google Asistent. A práve tieto dva produkty sa konečne prepojili. Po novom totižto toto spojenie umožňuje poslať peniaze vašim priateľom peniaze použitím Google Asistenta. Stačí povedať: Pošli Robertovi 2 doláre, asistent vyhľadá Roberta vo vašich kontaktoch (pokiaľ ich bude viac požiada o upresnenie), vypýta si ešte pre istotu povolenie a služba Google Pay sprostredkuje prevod.

Náš tip
Google Asistent: pribudnú nové jazyky aj funkcie pre vývojárov | MWC 2018

Samozrejme je nutné aby mal aj Robert aktivovaný Google Pay, Práve Google Pay je momentálne jediný platobný systém, ktorý môže byť využitý. To môže byť jedným z obmedzení spolu s tým, že je táto možnosť dostupná zatiaľ len v USA. Konkurencia v podobe asistenta Siri na zariadeniach spoločnosti Apple umožňuje posielať peniaze cez Apple Pay, Venmo alebo Square Cash. Google Asistent využíva k odosielaniu Google Payment API, ktoré bolo vývojárom predstavené už minulý rok v máji.

26.3.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+