MojAndroid

Inteligentný pomocník Google Asistent sa rozhovoril dvomi novými jazykmi. Pribudla dánčina a nórčina, takže dôvod na radosť majú európski severania. Naopak, podpora jazykov z našej oblasti je zatiaľ veľmi slabá.

Dánsko a Nórsko teraz doplnili Holandsko a Švédsko, ktoré dostali podporu Asistenta v máji tohto roku. Google tak usilovne pokračuje s rozširovaním svojho asistenta aj do ďalších, relatívne menších krajín, no my si budeme musieť ešte rozhodne počkať. Tento rok je naplánovaná dostupnosť aj pre našich severných susedov z Poľska, no do Čiech a na Slovensko Asistent zatiaľ nemieri.

Podpora dánčiny a nórčiny je ale aj napriek tomu pozitívnou správou. Hoci ide o hospodársky významnejšie oblasti, čo do počtu obyvateľov ide v oboch prípadoch o približne rovnako veľké národy ako ten náš. Svoju úlohu určite zohráva aj náročnosť slovenského jazyka, no napriek tomu všetko nasvedčuje tomu, že Google je na najlepšej ceste priniesť Asistenta aj k nám.

12.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+