MojAndroid

 Návšteva múzeí a galérií určite nie je pre každého z nás. Dokopať sa k tomu, aby sme si napokon mohli užiť skvostné umenie, nie je vôbec jednoduché. Našťastie, existuje skvelá služba Google Arts & Culture, ktorá prináša množstvo svetového umenia priamo na naše počítače, tablety a smartfóny. Po novom má služba úplne nový vzhľad a aj niekoľko zaujímavých funkcií, vďaka ktorým si môžete umenie užiť ešte lepšie ako doteraz.

K dispozícii je robustný vyhľadávací nástroj, vďaka ktorému môžete napríklad vyhľadávať iba Monetove diela na základe dominantnej farby. Samozrejme, fantázii sa medze nekladú a vy budete môcť bez problémov vyhľadávať konkrétne časti umeleckých zbierok presne podľa vašich predstáv. Teraz bude tiež možné vychutnať si diela vo virtuálnej realite vďaka Google Cardboard.

Prepracovaná aplikácia je zasa skvelá vtedy, ak nemáte chvíľu čo robiť a máte po ruke iba telefón. Takto si budete môcť bez problémov vychutnať najväčšie svetové diela, ktoré sa zobrazia priamo pod prstami vašej ruky na obrazovke smartfónu či tabletu. Skvelou pomôckou je aj Art Recognizer, čo je funkcia pracujúca s rozšírenou realitou. Stačí, keď telefón namierite na umelecké dielo a aplikácia vám ukáže detailné informácie o diele a jeho autorovi. Samozrejme, takáto robustná funkcia nie je dostupná hneď a Google na nej ešte pracuje, no už teraz sa snaží sprístupniť ju v múzeách po celom svete. Tak na čo ešte čakáte? Stiahnite si aplikáciu Google Arts & Culture prostredníctvom widgetu pod článkom a vyskúšajte aj webovú verziu služby. Všetko je to zadarmo a za pár minút testovania nič nedáte.

Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Blog via Android Authority

20.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+