MojAndroid

To, že sa Google zaujíma o svojich používateľov a snaží sa im neustále prinášať praktické novinky, dokazuje aj projekt Google Art. Ten mapuje interiér galérií a múzeí na Slovensku. Takýmto spôsobom môžete cez Google Street View nahliadnuť nielen na námestia slovenských miest, ale aj do vnútra dôležitých kultúrnych inštitúcií. Google takto zmapoval galérie na Orave a na Liptove, pričom najnovšie do tohto projektu pribudli aj tieto galérie a múzeá:

Existujúci partneri, ktorí rozšírili zbierky a obohatili pohľad do galérie prostredníctvom Street View:

Náš tip
V Google Art Projecte nájdete už aj galérie z Oravy a Liptova

Používatelia majú možnosť vidieť umelecké diela Júliusa Nemčíka, Jána Ilavského, Artúra Lieszkovského, Jána Šandora, či Mikuláša Galandu. Kultúrny inštitút Google spolupracuje už s 13 slovenskými galériami a múzeami (prehľad). Na snímanie interiérov bol využitý špeciálne navrhnutý Street View vozík, známy aj ako „trolley“, ktorý sníma panoramatické 360° fotografie vo vnútri budov. Vozík bol navrhnutý tak, aby sa pohodlne pohyboval po chodbách a miestnostiach galérií a múzeí.

Zdroj: TS

1.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+